أین الطالب بدم المقتول بکربلا

سوالی که مشاهده می فرمایید در نگاه اول بسیار ساده به نظر می آید ولی به جرات می توان گفت از چالشهای بزرگ در تدریس عبارتهای جبری به شمار می آید.در یک نظر سنجی که حدود چهار میلیون نفر در ان شرکت کردند تقریبا %55 به %45 به دو گزینه رای داده اندو این آمار لحظه به لحظه در حال زیاد شدن است.لطفا به سوال زیر پاسخ دهید و دلیل خودتون رو نیز بیان کنید.با تشکر
مقدار عددی عبارت را به ازای x=2 بدست آورید. ?=(x+1)2÷6
از دو گزینه ی زیر جواب صحیح را انتخاب کنید.
گزینه الف)عدد 1
گزینه ب)عدد 9
دانلود پاسخنامه مسابقه حل مساله سال هفتم در دونوبت صبح و عصر
درقالب یک فایل لطفا اینجا کلیک کنید
کاهش حجم كتاب درسي رياضي هفتم
در تاريخ 16 بهمن ماه به تصويب نهايي رسيد.
فصل هاي 9 و 10 كتاب، به عنوان فصل هايي
براي مطالعه آزاد اعلام شدند.
با توجه به اين تغيير، بارم بندي جديد رياضي پايه هفتم
به همراه متن نامه وزارتي ، بدین شرح است .

نکته قابل توجه:دانش آموزان سال سوم راهنمایی مراکز استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی دوره دوم معاف می باشند .
از آقای محمد ابراهیم ایمینی که با آقای خسرو داودی جلسه ای برای کتاب هفتم داشتند.
سوال کردم که : از حذف دو فصل ریاضی کتاب هفتم چه خبر؟
به این صورت پاسخ دادند.
سلام.
به گفته آقاي خسرو داودي (مؤلف كتاب) شما قطعي بدونيد؛ چون اگه قطعي نبود، اين دو فصل در سر فصل هاي پايه هشتم تكرار نمي شدند.
باسمه تعالی طرح درس روزانه آموزشگاه/ مکتب القران: ................ شهرستان(منطقه-ناحیه): ................... استان: ..................
| |||||||
|
کتاب: ...................... مقطع سنی : .................... |
موضوع درس :
|
صفحات : |
مدت جلسه : دقیقه |
تاریخ : |
تهیه کننده: | ||
|
تعداد دانش آموزان: | |||||||
|
هدف کلی |
| ||||||
|
هدفهای جزئی |
| ||||||
|
هدفهای رفتاری |
| ||||||
|
الگوهای نوین درفرایند یادهی و یادگیری |
| ||||||
|
روشهای تدریس |
| ||||||
|
مواد و وسائل کمک آموزشی |
| ||||||
|
مدل کلاس و گروه آموزشی |
| ||||||
|
|
فعالیتهای معلم |
فعالیتهای دانش آموزان |
زمان (دقیقه) | ||||
|
فعالیتهای قبل از تدریس ( مهارتهای ارتباطی)
|
|
|
| ||||
|
ارزشیابی تشخیصی (ورودی) |
|
|
| ||||
|
معرفی درس جدید و ایجاد انگیزه |
|
|
| ||||
|
فعالیت ضمن تدریس فرایند یاد دهی و یاد گیری |
|
|
| ||||
|
جمع بندی و نتیجه گیری |
|
|
| ||||
|
ارزشیابی تکوینی و پایانی |
|
|
| ||||
|
فعالیت خلاقانه دانش آموزان |
|
|
| ||||
|
تعیین تکلیف |
|
|
| ||||
|
اختتامیه |
|
|
| ||||
هدیه وب سایتهای اتحادیه انجمنهای علمی وآموزشی معلمان ریاضی ایران
و شورای خانههای ریاضیات ایران
«4 وجهی منتظم»



با سلام و احترام
جهت اطلاع سرگروههای محترم ریاضی استانها
طی تماس تلفنی که پایگاه ریاضی در هفته های گذشته با جناب آقای امیری رییس گروه ریاضی دفتر تالیف داشته است بعد از انعکاس مشکلات دبیران در تدریس کتاب ریاضی هفتم، از جمله کمبود وقت، ایشان خبر دادند که قرار شده دو فصل 9و10 به عنوان مطالعه آزاد در نظر گرفته شود و برای آموزش به کتاب هشتم منتقل شود.( البته تاخیر در اطلاع رسانی بدین خاطر است که این خبر غیر رسمی بوده و بعد از گذشت دو هفته بخشنامه آن هنوز در مسیر مستند سازی است و بعد از دریافت بخشنامه قطعی خواهد شد) ضمنا قرار شده است بعد از قرار دادن ساختار کتاب هشتم روی سایت دفتر تالیف، پیش نویس هر فصل کتاب پس از آماده شدن، برای نقد و بررسی در سایت قرار گیرد. کتاب هفتم نیز با تغییراتی در این ماه برای چاپ مجدد خواهد رفت. البته دبیر پایگاه ریاضی نیز به عنوان یکی از اعضای شورای برنامه ریزی کتاب هشتم در جلسات شورا حضور خواهد داشت.
منبع:گروه ریاضی آران و بیدگل
منبع:گروه آموزش ریاضی استان قزوین
| حل المسائل فصل اول | دانلود |
| حل المسائل فصل دوم | دانلود |
| حل المسائل فصل سوم | دانلود |
| حل المسائل فصل چهارم | دانلود |
| حل المسائل فصل پنجم | دانلود |
منبع: گروه ریاضی دفتر تالیف کتب درسی
باتشکراز گروه ریاضی استان قزوین